Jakobsen 618
| Machine Operation: | Semi-automatic |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 18.000" 450.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 8.000" 200.000mm |
| Table Length Dimension: | 18.000" 457.200mm |
| Table Width Dimension: | 7.090" 180.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 20.000" 508.000mm |
|---|---|
| Cross: | 8.400" 210.000mm |
| Vertical: | 22.000" 558.800mm |
IS THIS YOUR COMPANY?