Jakobsen 824
| Machine Operation: | Semi-automatic |
|---|---|
| Grinder Type: | Surface-Recip |
| Grinding Length: | 24.000" 600.000mm |
|---|---|
| Grinding Width: | 10.000" 250.000mm |
| Table Length Dimension: | 24.000" 609.600mm |
| Table Width Dimension: | 8.000" 203.200mm |
| Grinding Wheel: |
|
||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Longitudinal: | 28.000" 711.200mm |
|---|---|
| Cross: | 10.200" 255.000mm |
| Vertical: | 22.000" 558.800mm |
IS THIS YOUR COMPANY?