TOYO T-10S71
| Machine Operation: | CNC |
|---|---|
| Grinder Type: | Cylindrical-ID |
| CNC Model: | Toyomatic |
| Grinding Depth: | 0.530" 13.500mm |
|---|---|
| ID Min Grinding Diameter(s): | 0.080" 2.000mm |
| ID Max Grinding Diameter(s): | 0.870" 22.000mm |
| ID Max Grinding Diameter(s) Opt: | 0.950" 24.000mm |
| Grinding Wheel: |
|
||
|---|---|---|---|
| Wheel Head: |
|
| Cross: | 0.490" 12.500mm |
|---|
IS THIS YOUR COMPANY?